“Qırmızı Ürəklər” Fondunun könüllüləri «Доброе Сердце» heyvan sığınacağının pəncəli sakinləri üçün bir müddətlik qida və tibbi ləvazimat ehtiyaclarını qarşılayıb və onlarla çox şən vaxt keçirdiblər.
Qırmızı Ürəklər Fondu və Vapianonun təşkilatçılığı ilə daun sindromlu uşaqlar üçün növbəti master-klas pizza hazırlanması ilə bağlı oldu.
Qırmızı Ürəklər Fondu Kapital Bank ilə əməkdaşlıq çərçivəsində daun sindromlu uşaqlar üçün ippoterapiya (müalicəvi atsürmə) təlimi təşkil edib.
Layihə çərçivəsində Ağcabədi rayonunda görmə məhdudiyyətli uşaqlara uşaq ədəbiyyatı kateqoriyasında audio kitablar hədiyyə edilib.
Ətraf mühit |
Qırmızı Ürəklər Fondu və Kapital Bank-ın daun sindromlu uşaqlar üçün birgə həyata keçirtdiyi "Hər şey mümkündür" layihəsi çərçivəsində müxtəlif istiqamətlərdə master-klaslar keçirildi.
Həsənabad kəndindən salınan “Vətən Bağı” Kapital Bank-ın, Qırmızı Ürəklər Fondunun əməkdaşları, rayon ictimaiyyətinin nümayəndələri, şəhid və qazi ailələri və könüllülərin iştirakı ilə həyata keçirilib. Ağacəkmə aksiyası Azərbaycan Respublikası Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, PAŞA Holding-in dəstəyi ilə keçirilib.
Kapital Bank və Qırmızı Ürəklər (Red Hearts) Fondu daun sindromlu şəxslər üçün yeni layihəyə başlayır. “Hər şey mümkündür!” adlı layihənin əsas məqsədi diqqətdən kənarda qalan bu insanların istər mənəvi, istərsə də maddi cəhətdən cəmiyyətdə aktiv iştirakını təmin etməkdir.