Könüllümüz Nihad Hüseynlinin təşəbbüsü ilə bir qrup könüllü “Pəncəli Ürəklər” aksiyası çərçivəsində Müşfiqabad qəsəbəsində yerləşən “BARS Sahibsiz Heyvanlar sığınacağına” qida yardımı ediblər.
Ətraf mühit |
Xəbər verdiyimiz kimi cari ilin may ayından başlayaraq Qırmızı Ürəklər Fondu (Red Hearts), Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi ilə birgə “Batareyaları təhvil ver, təbiəti qoru” adlı yeni layihəyə başlayıb. Layihə çərçivəsində istifadəyə yararsız elektrik batareyaları toplanıb, "Təhlükəli Tullantılar" MMC-yə təhvil verilir.
Cəmiyyət |
2019-cu ilin sonlarında “Kapital Bank”ın könüllü əməkdaşları tərəfindən təşəbbüs qrupu kimi yaradılan, daha sonra isə fəaliyyətini fond olaraq davam etdirən “Qırmızı Ürəklər” ehtiyacı olan insanların həyatına, həyatın müxtəlif sahələrinə dəyər qatmağa çalışır. “Qırmızı Ürəklər” Fondu “Tarix yazan qəhrəmanlar”, “Vətən Bağı”, “Hər şey mümkündür” və bir sıra digər sosial layihələri keçirməklə yanaşı, şəhid ailələrinə və qazilərə, uşaq evlərinə və sığınacaqlara, aztəminatlı ailələrə dəstək göstərir. “Qırmızı Ürəklər” və onun gördüyü işlər barədə məlumat almaq üçün Fondun prezidenti Sevda Haqverdiyevadan müsahibə aldıq.
Bu gün qazimiz Sübhan Məmmədovla qəbul imtahanında yüksək nəticə göstərməsi münasibətilə görüş keçirilmişdir.
Qırmızı Ürəklər (Red Hearts) Fondunun, Qan Donorları Assosiasiyasının, Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin, Fairmont Hotelinin və Mərkəzi Qan Bankının birgə tərəfdaşlığı ilə 6 aprel 2022-ci il tarixində Fairmont hotelində Gənc Qan Donorlarının III Ümumrespublika Forumunun rəsmi açılış mərasimi keçirilib.
"Qırmızı Ürəklər" Fondu Ağcabədi rayonunda fəaliyyət göstərən İnklüziv Təhsil və Uşaq İnkişaf Mərkəzində xüsusi otağın hazırlanmasına dəstək oldu.
26 iyun – Silahlı Qüvvələr Günü ilə əlaqədar Kapital Bank-ın əməkdaşlarının və Qırmızı Ürəklər Fondunun könüllülərinin Azərbaycanın mədəniyyət paytaxtı olan Şuşa şəhərinə səfəri təşkil olunub.
Cəmiyyətin xüsusi qonaqları xalçalarla tanış olub, toxuma prosesində iştirak edib və daha sonra yaradıcı qrupun nəzarəti altında milli xalça naxışlarını öz təxəyyüllərinə uyğun boyayıblar.
"Hər şey mümkündür" layihəsinin iştirakçıları üçün İnci Laboratoriyalarının dəstəyilə tibbi müayinələr həyata keçirildi.
Memorandumda iki qurum arasında birgə fəaliyyət, ortaq layihələrin hazırlanması və icra edilməsi məsələləri əksini tapıb.